Szakmai együttműködés
Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata és a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány között
Az együttműködésről
Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata és a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány 2024 év elején kezdte meg együttműködését azzal a céllal, hogy szakmai támogatást biztosítson a Csibész Család- és Gyermekjóléti Központon keresztül egy olyan programban, amely a gyerekekkel szembeni bántalmazásos esetek megelőzését és hatékony kezelését szolgálja.
Szakmai program
A munkaterv a Hintalovon Alapítvány intézményi gyerekbántalmazás megelőzésével foglalkozó NEMECSEK Programjának közreműködésével valósul meg. A NEMECSEK Program kiemelt részét képezik az önkormányzatokkal való együttműködések.
A XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzattal és a Csibész Család- és Gyermekjóléti Központ közös munka keretén belül a Hintalovon Alapítvány munkatársai a kerületi szakemberekkel dolgoznak együtt különböző eseményeken, aktivitásokon keresztül a minél hatékonyabb gyerekvédelem érdekében.
A kerületi, gyerekekkel foglalkozó szakembereknek lehetősége van részt venni jelzőrendszeri képzéseken, amelyek témája gyerekjogok, gyerekbántalmazás, digitális gyerekvédelem, esetfeldolgozás. Ezenkívül részt vehetnek az Alapítvány által nyújtott tréningeken, szakmai előadásokon és beszélgetéseken, továbbá egyedi esetekben is tudtak konzultációs alkalmat kérni a Hintalovon Alapítvány jogász és pszichológus szakembereitől telefonon, személyesen vagy akár e-mailben.
2024-ben az alábbi tevékenységek megvalósítását tervezzük.
- Szülőknek szóló előadás helyi lakosoknak és érdeklődőknek: szülőket, szakembereket, érdeklődőket egyaránt várunk az előre meghirdetett beszélgetésekre.
- Újság-megjelenés: a kerületi újságban cikk és tájékoztató anyag megjelenése,
- Jelzőrendszeri és intézményen belüli képzések: egész napos képzések a kerületi jelzőrendszeri tagoknak a jelzőrendszer hatékonyabb működése érdekében. Ezeken az alkalmakon interaktív tréninget biztosítunk gyerekjogokról. gyerekbántalmazásról, digitális gyerekvédelemről, a jelzőrendszeri feladatokról,
- Konzultációs alkalmak, tanácsadás a jelzőrendszeri tagok számára: az Alapítvány szükség esetén, konkrét esetek kapcsán egész évben konzultációs lehetőséget biztosít a kerületi szakembereknek személyesen, telefonon, vagy e-mailen.
Elkötelezettek vagyunk a gyerekvédelem fontossága mellett, hiszünk benne, hogy munkánkkal biztonságosabbá és átláthatóbbá tudjuk tenni az intézmények, közösségek működését, és támogatni tudjuk a szülőket és gondviselőket a megelőzésben, a felismerésben és a kezelésben.